otrdiena, 2011. gada 25. oktobris

Aiziet, Čehija!

       Mūžizglītības programmas „Comenius” apakšprogrammas aktivitātes „Skolu daudzpusīgās partnerības” projekta „Esi sveicināts manā pilsētā/novadā” darba vizīte Čehijā

No 2010.gada septembra Alūksnes vidusskola ir uzsākusi darbu jaunā starptautiskā projektā, kurā tiks tuvāk iepazīta un prezentēta dzimtā pilsēta, tās vēsture, ievērojamākie cilvēki, Latvijas kultūra, amatniecība un tradīcijas. Projektā piedalās septiņas valstis: Lietuva, Zviedrija, Itālija, Čehija, Spānija, Kipra un Latvija(Alūksnes vidusskola).Tā ir laba iespēja skolēniem un skolotājiem pilnveidot  angļu valodas zināšanas, paplašināt savu redzesloku, iepazīties ar citu tautu tradīcijām un kultūru.

            No 30.oktobra līdz 6.novembrim Alūksnes vidusskolas skolotāji: Marina Saveļjeva, Aina Ezeriņa, direktore, Vija Puzule un 8.klases skolnieces: Santa Sīle, Lāsma Teterovska un Dana Karsaka bija darba vizītē Frenštatē pod Radhostem, Čehijā. Septembrī un oktobrī tika sagatavota prezentācija, filma par Alūksnes tūrisma apskates vietām, ko vedām kā mājas darbu. Pirmajā dienā ieradāmies solā, kur mūs sagaidīja skolas direktors, skolotāji un skolēni ar sālsmaizi un sveicieniem katras valsts valodā, tas bija patīkams pārsteigums. Iepazināmies ar skolu, tās skolotājiem, klasēm un citām telpām. Daudzas klases bija renovētas pateicoties Eiropas Savienības projektiem, klasēs katram skolēnam bija moderns dators, interaktīvās tāfeles, laboratorijās mūsdienīgas iekārtas, plašas klases . Interesanti, ka labākā atzīme ir vieninieks un sliktākā piecinieks. Pārsteidzoši bija tas, ka skolēni  un skolotāji pa skolu staigāja čībās, skola bija perfekti tīra. Otrajā dienas pusē dalībvalstu skolotāji un skolēni prezentēja savus mājas darbus. Tika rādītas prezentācijas par savām pilsētām, skolu un projekta dalībniekiem. Paldies mūsu skolēniem, kuri paveica savu darbu lieliski!

            Nākošajās dienās iepazināmies ar Frenštates apkārtnes ievērojamākajām vietām, apskatījām brīvdabas muzeju, sveču rūpnīcu, griķu dzirnavas, etnogrāfisko muzeju u.c. Klausījāmies un mācījāmies par čehu tradīcijām un vēsturi. Guvām  pirmās iemaņas  čehu tautas dejās un mācījāmies tautas dziesmas, kuras mums parādīja Frenštates tautas nama pašdarbnieki (arī ļoti maziņi dejotāji 3-6 gadi jauni), garšojām vietējo iedzīvotāju sieto sieru. Tie ir emocionāli un neaizmirstami mirkļi, kad bērni ar prieku rāda savas tradīcijas, kultūru un iesaista arī citus.

            Pilsētas municipalitātē notika pieņemšana pie pilsētas mēra, kurš pārsteidza ar krievu valodas zināšanām. Mērs bija ļoti ieinteresēts sadarboties ar Baltijas valstīm, tāpēc ceram, ka varbūt nākotnē Alūksnei būs vēl viena sadraudzības pilsēta. Mērs lepojās ar Frenštati, kura ir ļoti maza(tāda kā Alūksne),  tā ir slavena ar saviem sportistiem (arī Olimpiskā zelta medaļniekiem), amatniekiem un vēsturi. Apmeklējām pilsētas vēstures un dabas muzeju, kurā skolēniem bija uzdevums atrast noteiktus datus no muzeja ekspozīcijām.

            Noslēguma dienā mums bija jāstrādā pie tūrisma saukļiem, redzētā apkopojuma. Katra valsts izstrādāja savu prezentāciju par gūtajiem iespaidiem.

            Skolēni ļoti cieši sadraudzējās viens ar otru, daudz uzzināja par citām valstīm un to izglītības sistēmu. Prieks par to, ka mūsu skolnieces, kuras bija visjaunākās, ļoti labi veica savu darbu, spēja labā līmenī komunicēt un prezentēt gan Alūksni, gan Latviju. Tā ir ļoti laba motivācija, pilnveidot savas angļu valodas zināšanas, kā arī redzēt to, ko mācamies  skolā, mēs nedarām veltīgi.

 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru